Çekim Yasası İle İstediğini Elde Etmek ve Başarı

Çekim yasası ile istediğini elde etmek isimli yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda öğrenim hayatında başarı kazanmak ve akademik başarı konuları ele alınacaktır. Çekim yasasıda ne, öğrenim hayatı ile ne ilgisi olabilir diyenler olacaktır. Yada bunun bir şehir efsanesi yada bir safsata olduğunu düşünenler yazımızı okumayı burada bırakabilirler.

Çekim Yasası İle İstediğini Elde Etmek Mümkündür

Sır kitabının ünlü yazarı Rhonda Byrne’ın kitaplarının konuları şu şekildedir. İlk önce bundan başlayalım:

  • The Secret (Sır) -> Çekim yasası
  • The Power (Güç) -> Sevgi Yasası
  • The Magic (Sihir) -> Teşekkür Yasası
  • Hero (kahraman) -> İnanç Yasası
  • The Greatest Secret (En Büyük Sır) -> Mutluluk yasası

Hemen ilkinden başlayalım ve bu kitaplarda ki yasaları kullanarak nasıl başarılı olacağımızı anlayalım.

Çekim Yasası ve Başarı

Sır filminde geçen bir bölümde, bir deney yapılır. Bir denek grubu ve birde kontrol grubu vardır. Denek grubuna bir atletizm koşusunda başarı kazandıkları hayal ettiriliyor. Bunu hayal ederken beyin frekans dalgalarını ölçen bir sistemle beyin frekans dalgaları ölçülür. Kontrol grubu ise düşünsel yada hayal yönünden herhangi bir aktiviteye tabi tutulmaz. Hayalinde birincilik ve başarı yatan grup, ne ilginçtir hayal ettiği gibi başarır. Fakat kontrol grubu ise vasat bir koşu ortaya koyar ve bir farklılık yaşanmaz.

Çekim Yasası İle İlgili Bir Hikaye

Ali ve Osman isminde iki kahramanımız olsun. Ali ilkokuldan sonra bursluluk sınavını kazanmak için okul kursunuza gönderilir. Fakat ailesi ve herkes der ki, başarılı olabilmen için okul kursu değil, çok daha pahalı bir kursa gitmen lazım. Fakat ailesinin parası az. Ali bunları tabi duyuyor ve öğrenilmiş bir çaresizlik ile kazanamayacağına inanmaya başlıyor. Şaşıracaksınız ama bu hikaye gerçek ve Ali çok az puanla sınavı kazanamıyor. Osman ise hiç bir kursa gitmiyor. Fakat ailesinin sosyo ekonomik durumundan dolayı bir özel kursa ücretsiz alınıyor. Ne ilginçtir Osman’ın herkes her zaman zeki olduğunu düşündüğü için Osman kazanıyor. Bu hikayede isimler ve olaylarda hafif değişiklikler yapılmıştır.

Üniversite sınavı yıllarında ise, Ali özel bir kursa gönderiliyor. Osman’da benzer bir şekilde. Her ikisininde kazanacağı kendilerine telkin ediliyor ve çok zeki oldukları söyleniyor. Bugün her ikiside benzer işleri yapıyorlar. Peki diyeceksiniz değişen ne oldu. Değişen tek bir şey var. Ali’nin ne kadar zeki bir çocuk olduğuna ilk okul yıllarında inanılmayınca o öğrenilmiş çaresizlik ile sınavı geçemedi. Fakat zeki değilmiydi, zeki idi, sonuçta kader onu arkadaşı Osman ile aynı kulvarda yürütüyor şu an.

Eğitim ile çok şey yapılır, fakat cesaret verme yolu ile her şey yapılır.

Goethe (Alman Filozof)

Çekim Yasasının Başarı İçin Olan Pratikleri

3 Maddelik bir listemiz var;

  1. Başarmak istediğiniz şeyi her zaman gördüğünüz bir yere ve dahada iyisi ders çalışma masanızın karşısına asın.
  2. Zeki olduğunuza inanın. Lakin her kes zeki. Fakat buna hem inanması gerekiyor vede çalışma yaparak bu zekayı sivriltmesi, gerekiyor.
  3. Çalışkan olduğunuza kendinizi inandırın. Kendinize çalışkan olduğunuzu telkin edin. Böylece çalışkan olmaya başlayacaksınız. Zekanız sivrilecek ve başarılı olacaksınız.

Çekim yasası ile istediğini elde etmek konusunda bir diğer ölçüt sevgi yasasıdır. Örnek vermek gerekirse, bizleri okutup büyüten ailemizi sevmek bir zorunluluk. Arkadaşlarımızı sevmek (bize faydası olan ve bizim onlara fayda verme imkanımız olan) aynı şekilde. Okulumuzu sevmek ve doğru , güzel olan her şeyi sevmek. Sevdiğiniz zaman beyin hücreleriniz daha bir canlı işler. Gördüğünü kavrar. Sevdiğiniz zaman bir sınavı kazanmak için kendinizi paralamazsınız, strese girmezsiniz.

Çekim Yasası ile İstediğini Elde Etmek – Sevgi Yasası ve Başarı

Yine hayali iki kahramanımız olsun; Ayşe ve Mehmet. Mehmet üniversite sınavına hazırlanıyor. Online ve yüzyüze kursta alıyor. Yine başka bir bir hayali kahramanımız olsun oda Ayşe. Ayşe’nin üniversite sınavını kazanmak için yeteri kadar desteği yok. Ailesi destek sunmuyor. Babası hasta. Mehmet ve Ayşe her ikiside sevgi yasasını öğreniyorlar. İkiside ailesini, arkadaşlarını, okulunu seviyorlar. Ve gitmek istedikleri okul ve bölüm için sevgi hissediyorlar. Her akşam uyumadan önce, gidecekleri üniversitede yaşayacakları sevgi ve öğrenme dolu anları düşünüyorlar. Her ikiside kazanmayı çok isteyor. Kazanmak istedikleri okula olan sevgilerini karşılarına asıp ona her gün bakıyorlar. Ve o anda o okulda olduklarını beyinlerinde imgeliyorlar.

Beyinlerinde çalışkan ve zeki olduklarını kendilerine telkin ediyorlar. Çalıştıkları alanı çok sevdiklerini yine kendilerine telkin ediyorlar. Bu inanmışlık ile artık daha zeki davranıyorlar. Uyku düzenlerine dikkat edip, gelecek kaygısını en az seviyede yaşayıp, çok çalışıyorlar. Elon Musk kadar çalışıyorlar neredeyse.

Sonuç harika; ikiside sevgi yasasını çok iyi kullandıkları için, bölümlerini derece ile kazanıyorlar. İkiside sağ salim ünüversite eğitimlerine başlıyorlar.

Çekim yasası ile istediğini elde etmek Yazımıza sonra devam etmek üzere burada bırakıyorum. Sende çekim yasası ile istediğini elde etmek istiyorsan, yazılanları dikkate alabılır yada farklı düşünüyorsan fikirlerini söyleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.