En iyi İngilizce eğitim dergileri

İngilizce öğrenenler ve öğrenmek isteyenler için İngilizce eğitim dergilerien değerli materyallerden biridir. İngilizce bir eğitim dergisi okuyarak, kelime bilginizi geliştirebilir, hem formal hemde informal dil öğreniminizi ilerletebilir, güncel veya popüler konular ekseninde ingilizce dilinizi geliştirebilirsiniz. İşte En iyi İngilizce eğitim dergileri ;

İngilizce eğitiminize katkı sağlayacak İngilizce Eğitim Dergileri

Hot English Magazine

Güncel konular ve gerçek hayat bağlamında İngilizce öğrenmenize hizmet eden ve 48 sayfadan oluşan Hot English Magazine dergisi içerik olarak görseli yoğun bir dergidir. Hot English her seviyeden İngilizce öğrenen kişilere hitap eden bir yapıya sahiptir. Dergi öğrenenleri yormadan, zevkli bir şekilde ingilizce öğrenmeyi mümkün kıldığı iddiasındadır. Dergi aynı zamanda gramer ve yeni kelime öğrenmek için de güzel bir kaynaktır. Hot English Magazine dergisini TOEFL, IELTS, Tüm Proficiency (uzmanlık) sınavları, YDS, First Certificate in English (FCE), YDS  gibi sınav hazırlıklarınızda da yardımcı bir kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Just English Dergisi

Just English Dergisi ingilizce eğitim dergileri içerisinde popüler olan dergilerden bir diğeridir. Derginin ilköğretimden yetişkinlere kadar uzanan yayınları bulunmaktadır. Dergi, içeriklerinde bilim, doğa, eğlence, tarih, güncel konular ekseninde çeşitli makalelere yer vermektedir.  İçeriği oluşturan makalelere sınıfta anlamayı ve tartışmayı teşvik edebilecek alıştırmalar eşlik etmektedir. Just Engilsh dergisinin iki farkı yayını bulunmaktadır.  İlk yayın Just English Magazine daha çok genç ve yetişkin bireylere hitap etmektedir ve 8 yıllık bir seriden oluşmaktadır. Diğer yayın Just English Explorer ise ilkokul ve İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanlar içindir.

Scholastic Scope

Tanınmış yayıncı “Scholastic” tarafından yayınlanan bu dergi, orta seviye (intermediate) dil öğrenicileri için uygundur. Hem beceri geliştirme hem de okuma pratiklerine odaklanır. Diğerlerinden farklı olarak, bu dergi aynı zamanda okuyucuların yazma ve tartışma becerilerini geliştirmeyi de amaçlamaktadır. Her sayının bilgilendirici makaleleri ve kısa kurgu hikayeleri vardır. Aynı zamanda, bilgileri temsil eden çizgi film ve grafikler olan Infographics gibi diğer görsel yardımcıları da kullanır. Okuma materyalleriyle birlikte, okuyucuların bir makaleyi bitirdikten sonra yapmaları gereken görevler de vardır.

İngilizce eğitim dergileri bunlarla sınırlı değildir. En çok tercih edilen ingilizce eğitim dergilerinden örneklerle devam edelim.

Let’s Find Out

 

Let’s Find Out başlangıç seviyesindeki bireyler ve çocuklar için uygundur. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için temel seviye yeteneklerini geliştirmeye odaklanan bu dergi İngilizce öğrenmek için çeşitli aktiviteler içerir. Ayrıca fen, bilim, sosyal alanlar gibi konularda temel seviye ve kısa okuma parçaları içerir. Böylece dergiyi takip ederek okuma becerilerinizi hızlıca geliştirebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlayanlar için kelimeleri kolayca öğrenmelerini sağlayacak resim desteği bulunmaktadır.

Language Magazine

Derginin 20 yıllık bir geçmişi vardır. Dil öğreniminde tüm alanlar için dil ğrencilerine zengin bir bilgi ve haber kaynağı olan dergi yoğun olarak İngilizce diline odaklansa da özellikle Amerikan İngilizcesi öğrenmeye uğraşanlar için oldukça idealdir. İngilizce öğrenmek için sadece ipucu ve teknikler içermekle kalmayan dergi aynı zamanda dil öğreniminde diğer yayınların gözardı edebileceği kültüre de önem verir. Dergiyi takip eden bireyler, haberler, araştırmalar ve uluslararası organizasyonlar hakkında güncel kalırlar. Bu açıdan dergi global vatandaşlık fikrine hizmet eden bir misyona sahiptir. Dil öğreniminde tüm dünyayı kapsayan bir anlayış hakimdir.

British Council Magazine

British Council, İngilizce öğrenmek için en güvenilir ve saygın kaynaklardan biridir. Dergi özellikle okuma alıştırmaları için hazırlanmıştır. Günlük yaşamla ilgili çeşitli konular hakkında makaleler yayınlanan dergi de plaj, takvimler, yiyecek, silah kontrolü vb. ile ilgili çeşitli makaleler vardır.

Her makale, telaffuz ve dinleme pratiği için çok yararlı olabilecek bir sesli anlatım içermektedir. Her makalenin sonunda, yeteneklerinizi sınamak için çok sayıda etkinlik vardır. Dergide ayrıca hayvan hakları veya iklim değişikliği gibi güncel tartışmalar hakkında makaleler de var.

İngilizce öğrenmek için eğitim dergileri size önemli bir destek sağlar ve İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırır. Size düşen dil seviyenize uygun bir yayını seçmek, akabinde bunu çeşitlendirmektir. Fakat unutmayın! İngilizce öğrenmek tek boyutlu bir süreç değildir ve günlük ya da en azından düzenli ve sistematik çalışma ile mümkündür.

En iyi İngilizce eğitim dergileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.