Ne zaman İngilizce konuşabilirim?

618 görüntülenmeGenel

Ne zaman İngilizce konuşabilirim?

Bir süredir İngilizce öğreniyorum. Ne zaman İngilizce konuşabilirim?

adminenglish Cevaplanan soru Mart 5, 2022
0

Ben İngilizce öğretmeni Onur Kalafat. Bu soruyu aslında ben sordum? 🙂 Bu soruyu merak edenlerin çok olduğunu düşündüğüm için.

Vereceğim cevaba net bir şekilde inanmanız ilk önce Üniversite son sınıfta aldığım “Dil Edinimi” “Language acqusition” dersinden hatırladığım kadarı ile ya 93 yada 95 aldığımı söyleyerek başlamak istiyorum. Üstelik sınavı yarı süresinden önce bitirmiştim neredeyse 🙂

İlk önce şunu demeliyim ki İngilizce konuşmak için, uzman seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmiyor. O zaman diyeceksiniz ki ağzı olan İngilizce konuşur (avam dili ile) Hayır dili olan herkes (bahsettiğim fizyolojik dil) İngilizce’deki geniş zamanı ve İngilizce başlangıç seviyesi 200 kelime bilirse İngilizce’yi tarzancada olsa konuşabilir. Ve konuşmalıda. Hiç kimse size ya oda İngilizce’mi ben senden daha iyi konuşurum deme hakkına sahip değil. Eğer öyleyse konuşsun. Oda konuşsun. Ola ki o b1 seviyesi İngilizce biliyordur O seviyede konuşur. Siz A1 seviyesi İngilizce bilirsiniz. A1 seviyesi konuşursunuz.

Ha olaki biraz çekingenlik yaşıyorsanız geçin aynanın karşısına ve nasıl cümleler kurduğunuzu önce kendiniz izleyin. Sonra internette Mixxer Language exchange vb. ücretsiz dil değişim sitelerinde konuşun konuşabildiğince.

Üniversite’de aldığım dil edinimi dersinde geçen Dünya’nın 100 entellektüelinden biri olan Noam Chomsky‘nin Universal Grammar kuramı derki, tüm diller aynı kökenden geliyor.

Örneğin biz teşekkür ederim deriz, Araplar şükran, İngilizler thank you. Gördüğünüz gibi her 3 üde benzer. Aslında tüm diller aynı kökenden gelmekle birlikte Dünyada 10000’e yakın dil olduğu ve bunların 7000 kadarının kayıtlarda bilindiğini bilmeteyim. Hatta bazı dillerin nesli tükenmekte ve bunları tek bir kişi konuşmakta. Ve daha sonrasında bitmekte.

Dünya’daki tüm diller zenginliktir. Bu zenginlik içerisinde asla İngilizce’yi C2 seviyesi yada diğer bir tabir ile en iyi seviyede öğrenene kadar beklemeyin. Dili olan herkes bir, bir buçuk ay içerisinde İngizce öğrenip pek tabi konuşmaya başlayabilir. Başlamalıda.

adminenglish Cevaplanan soru Mart 5, 2022
0

English Web Tr ülkemizde neredeyse ilk ve tek e-devlet onaylı Öğrenci Koçluğu Eğitimi Yazılımı Sponsorudur

Site Performans Çalışması ve İyileştirmeleri Profesyonel SEO Ajansı   Mimoza Bilişim